ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا به اجازه کار در این کشور برای فردی که به عنوان یک کارمند در کانادا مشغول به کار می‌شود، گفته می‌شود. این اجازه که اغلب توسط کارفرمای کشور میزبان صادر می‌شود، به افراد اجازه می‌دهد تا شغلی را در کشور دیگری داشته باشند و به عنوان یک مهارت‌کار موفق عمل کنند. گرفتن ویزای کاری کانادا فرصتی برای شماست تا در یکی از کشورهای پر رشد دنیا به عنوان کارمند بازاریابی، مهندسی، حقوقی، مالی و غیره کار کنید. 

این فرایند ممکن است زمان بر باشد، اما با تلاش و همکاری با مشاوران حرفه ای، می توانید برای خود فرصتی منحصربه‌فرد در داشتن شغل مورد علاقه و پیشرفت شغلی‌تان فراهم کنید. دریافت ویزای کاری کانادا می تواند به چندین روش متفاوت انجام شود. تجربه کاری و تحصیلی در زمینه های مختلف می تواند در بررسی ویزای کاری شما تأثیرگذار باشد. اگر شما به دنبال دریافت ویزای کاری کانادا هستید، حتماً به این نکات توجه کنید.

اشتغال در کانادا دارای قوانین و شرایط متفاوتی می باشد یک سفر گردشگری به کانادا می تواند تصمیم گیری برای شما را در این راستا تسهیل نماید. شما برای دریافت ویزای کار کانادا می توانید با توجه به ویژگی و شرایطی که دارید یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا را انتخاب نمایید. 

در انتخاب شغل باید به این موضوع دقت نمایید که در کانادا دو نوع ویزای کار برای متقاضیان خارجی صادر می گردد که یکی از آن ها به مجوز LMIA نیاز داشته و یکی دیگر از آن ها بدون نیاز  مجوز LMIA می باشد.ویزای کاری کانادا موقت بوده و شما پس یک یا دو سال بر اساس قوانین مربوطه می توانید آن را به اقامت دائم کانادا تبدیل نمایید.

-برنامه های بدون نیاز به مجوز LMIA

برنامه جابه‌جایی بین‌المللی (IMP) یکی از روش های گرفتن ویزای موقت کار برای اشتغال و سرمایه گذاری در کانادا می باشد که نیاز به مجوز LMIA ندارد. متقاضیان می توانند با استفاده از این روش بعد از گذراندن زمان مورد نیاز اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا نمایند. برنامه های زیر از قوانین برنامه IMP پیروی می نمایند.

-برنامه های نیازمند به مجوز LMIA

برنامه کارگر خارجی موقت (TFWP) یکی از روش های گرفتن ویزای موقت کار برای اشتغال و سرمایه گذاری در کانادا می باشد که نیاز به مجوز LMIA دارد. متقاضیان می توانند با استفاده از این روش بعد از گذراندن زمان مورد نیاز اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا نمایند. برنامه های زیر از قوانین برنامه TFWP پیروی می نمایند.

اونر اپراتور (Owner Opertaor)

جاب آفر (Job Offer)

  • مناطق کم جمعیت

  • پرستاران خانگی

  • منطقه آتلانتیک

گلوبال تلنت (GTS)