ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

سفر به کانادا می تواند یکی از بهترین تجربیات زندگی باشد. این کشور دارای طبیعتی فوق العاده زیبا و چشم نواز است که می‌تواند مقصد جالبی برای تعطیلات شما باشد. به همراه خانواده یا دوستان خود به تماشای مناظر زیبا، پیاده روی در کوهستان ها، انجام فعالیت های شاد و دیدار از شهرهای زیبای کانادا بپردازید. با دیدن شهرهای بزرگ کانادا مثل تورنتو، ونکوور و مونترال، می‌توانید از فرهنگ و تاریخ این کشور باخبر شوید.

 اگر شما به دنبال تجربه‌ای منحصر به فرد هستید، حتماً باید سفر به کانادا را تجربه کنید!. این سفر یک تجربه فراموش نشدنی خواهد بود. با درخواست ویزای توریستی برای سفر به کانادا ما به شما کمک می کنیم تا تجربه یک سفر فوق العاده را داشته باشید. TRV (Temporary Resident Visa) مخفف ویزای اقامت موقت است که معمولاً به عنوان ویزای بازدید کننده نیز شناخته می شود.

 این ویزا به اتباع خارجی اجازه می دهد تا به طور موقت برای مقاصدی مانند گردشگری، ملاقات با خانواده یا دوستان و انجام امور تجاری وارد کانادا شوند. اخذ این ویزا برای شهروندان کشورهایی که معاف از ویزا برای ورود به کانادا نیستند ضروری است. 

فهرست مطالب

ویزای ویزیتوری با مجوز کار یا تحصیل که انواع دیگر ویزا برای اهداف خاص هستند، یکسان نیست. شایان ذکر است داشتن ویزای گردشگری ورود به کانادا را تضمین نکرده و همچنین وضعیت اقامت موقت در داخل کشور را به شما اعطا نمی کند. اگر اقامت دایم کانادا را دارید، شما به عنوان یک مقیم دائم کانادا می‌توانید تحت شرایط خاصی فرصت آن را داشته باشید که از اعضای خانواده تان به منظور دریافت ویزای ویزیتوری حمایت مالی کرده و اسپانسر آنها شوید. 

ویزای ویزیتوری برای کانادا معمولاً توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صادر می شود. الزامات خاص برای صدور این نوع ویزا بر اساس کشوری که شهروند آن هستید، هدف از بازدید و شرایط فردی متفاوت می باشد.

الزامات رایج ویزای توریستی
 • مدارک شخصی مانند گذرنامه معتبر، ترجمه شناسنامه، ترجمه سند ازدواج (در صورت وجود)، ترجمه مدارک تحصیلی، ترجمه کارت پایان خدمت (در صورت وجود)
 • فرم پرشده درخواست ویزا
 • مدرکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای پوشش هزینه های اقامت و بازگشت به کشور خودتان
 • تمکن مالی و گردش حساب 6 ماه اخیر
 • دعوت نامه (در صورت بازدید از دوستان یا خانواده)
 • برنامه سفر و جزئیات اقامت شامل سوابق سفر و نامه هدف از سفر
 • گواهی اثبات وابستگی شما به کشور خودتان (مانند مدارک، اسناد مالی و دارایی ها، خانواده)
 • گواهینامه های بهداشتی (عدم وجود مشکلات پزشکی) و گواهی عدم سوء پیشینه
انواع ویزای توریستی
 • ویزای چند بار ورود (مولتیپل)
 • ویزای یک بار ورود (سینگل)
 • سوپر ویزا

ویزای چند بار ورود:

این نوع ویزا به شما امکان می دهد تا در طول مدت اعتبار ویزا چندین بار وارد کانادا شده و از آن خارج شوید (حداکثر تاریخ اعتبار حداکثر 10 سال یا 1 ماه قبل از تاریخ انقضا در اسناد سفر). اگر قصد دارید چندین بار کانادا را ترک کرده و دوباره برای اهداف گردشگری یا تجاری وارد آن شوید، ویزای چندبار ورود نیاز است. توجه داشته باشید مدت اقامت بعد از هر ورودی برای مدت زمان مشخصی (معمولاً شش ماه) مجاز می باشد.

ویزای یکبار ورود:

ویزای یکبار ورود، همانطور که از نام آن پیداست به شما اجازه می دهد تا در طول مدت اعتبار ویزا تنها یک بار وارد کانادا شوید و هنگامی که کانادا را ترک کنید، ویزای شما معمولاً باطل می شود. این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که قصد دارند یک بار و با هدف خاصی به کانادا سفر کنند و قصد خروج و ورود مجدد را ندارند.

سوپر ویزای کانادا:

در واقع یک ویزای مولتی (چند بار ورود) است که 10 سال اعتبار دارد و به پدر و مادر/ پدربزرگ و مادربزرگ‌های شهروندان و مقیمان دائم کانادا اجازه می‌دهد تا (با رعایت الزامات خاصی) در هر بار ورود به کانادا بدون نیاز به تمدید وضعیت خود، 5 سال در آنجا مانده و در کنار فرزندان و نوه‌های خود زندگی کنند.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی

شایان ذکر است ورود به کانادا با ویزای ویزیتوری و در نهایت درخواست اقامت دائم از طریق برنامه های مهاجرتی مختلف امکان پذیر است. با این حال مهم است که توجه داشته باشید ویزای ویزیتوری صرفا برای اقامت موقت شما در کانادا در نظر گرفته شده است و اخذ اقامت دائم شامل یک فرآیند جداگانه است. اگر با ویزای ویزیتوری وارد کانادا شدید و می‌خواهید برای اقامت دائم درخواست دهید، باید واجد شرایط بودن برای انواع برنامه های مهاجرتی و اخذ اقامت دایم را بررسی کنید.

ممکن است شما نیاز داشته باشید بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید، در این صورت باید حداقل 30 روز پیش از اتمام مهلت 6 ماه اقامت خود، برای تمدید ویزای ویزیتوری خود از داخل کانادا اقدام کنید که به آن ویزیتور رکورد می‌گویند. توصیه می شود حداقل 30 روز قبل از انقضای ویزای خود، درخواست خود را برای تمدید اقامت در کانادا ارسال کنید.